O hře Yu-Gi-Oh

Yu-Gi-Oh

... v japonštině znamená "Král her". Autorem této manga sběratelské karetní hry je japonec Kazuki Takahashi. 7.července 2009 obdržela Guinessův rekord jako nejúspěšnější a nejprodávanější karetní hra a v prodeji překonala dokonce i Magic: The Gathering. V nedávné době bylo Yu-Gi-Oh! dokonce zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů jakožto nejpopulárnější karetní hra všech dob.

Vítejte v úplně jiném světě, než na jaký jste byli doposud zvyklí! Vítejte na pomezí karetní a společenské hry, která probouzí neuvěřitelné fantazie! Vítejte ve světě Yu-Gi-Oh!.

Celý děj se odehrává v nedaleké budoucnosti, která přináší s každou další sérií zcela nové duely a dosud nespatřené karty. O vítězích a poražených navíc nerozhoduje pouze zručnost a síla, ale také rychlost.

Manga

První manga YUGIOH spatřila světlo světa 1996 a velký úspěch jí zaručil titulní stránku na Weekly Shonen Jump (nejčtenější časopis věnující se tématu manga). Příběh se točil okolo mladého hrdiny jménem Yugi jehož velkou vášní byly „Dueling Monsters“. Principem je duel (souboj) dvou nebo i více hráčů který používají svůj balíček karet (obsahující monstra, kouzla a pasti...) aby připravili své protivníky o stanovený počet životů a tím zvítězili.

Příběh

V době, kdy byl svět ještě mladý, si faraóni a mocní jedinci krátili čas a testovali sílu svojí vůle hrou. Ta však nebyla obyčejná – vítěz získal slávu a vážnost, ale poražený ztratil všechno – dokonce i svůj život. Nazvali ji "hra stínů". O mnoho tisíc let později Maxmilián Pegasus tuto hru oživil a přejmenoval ji na Yu-Gi-Oh (tedy „Král her“). Hra se stala velmi populární a rozšířila se po celém světě.

Každá série má svůj příběh (časem je možná zveřejníme na této stránce) a své hlavní hrdiny.

Anime

Úspěch manga a karetní hry logicky následovalo i animované zpracování (anime), které spatřilo světlo světa 18. dubna 2000 pod názvem Yu-Gi-Oh! Duel Monsters. Brzy bylo toto anime přeloženo do 20 světových jazyků včetně maďarštiny, němčiny nebo polštiny (češtině jako by se dabing vyhnul obloukem) a vysílána téměř v 60 zemích světa. Úspěch seriálu byl tak ohromný, že se autoři rozhodli pro další pokračování (ač přímo nenavazující na původní předlohu).

Data poskytl Engeor.